background

Kostiw
Bazylczuk

Legal & Tax

background

oferta

Świadczymy usługi prawne oraz podatkowe na rzecz przedsiębiorców i osób fizycznych.

Zapewniamy kompleksowe doradztwo w zakresie projektów rtealizowanych przez naszych Klientów, każdorazowo z uwzględnieniem zarówno aspektów prawnych, jak i podatkowych.

background

wspólnicy

Kompleksowe podejście do spraw naszych Klientów

Usługi prawne i podatkowe są świadczone przez doświadczonych specjalistów, co gwarantuje wysoki poziom świadczonych usług oraz kompleksowe podejście do spraw naszych Klientów.

O kancelarii background

o kancelarii

Gwarantujemy wysoką jakość naszych usług

Kancelaria KB Legal & Tax od 2015 roku świadczy usługi prawne oraz podatkowe na rzecz przedsiębiorców i osób fizycznych. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi podmiotów gospodarczych oraz przy realizacji znaczących projektów.

 • Doświadczenie

 • Wiedza

 • Kompleksowość

 • Jakość

 • Efektywność

czytaj więcej
publications background background

publikacje

Jesteśmy autorami ponad 100 publikacji
o tematyce prawno-podatkowej.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi publikacjami w prasie codziennej i czasopismach fachowych.

zobacz wszystkie publikacje
zobacz wszystkie publikacje

Nasze szkolenia

 • Kontrole podatkowe na nowych zasadach. W jaki sposób się do nich przygotować


  Celem kontroli podatkowych jest przede wszystkim sprawdzenie, czy podatnicy wywiązują się prawidłowo z obowiązków wynikających z przepisów prawa podatkowego. Najczęstsze uchybienia w rozliczeniach podatkowych i raportowaniu schematów podatkowych mogą powodować daleko idące konsekwencje. Warto więc przygotować się do kontroli podatkowej jeszcze przed jej wszczęciem, wprowadzając procedury zabezpieczające interes firmy przed karami finansowymi.


  Na szkoleniu zostanie przekazana praktyczne wiedza pozwalające na samodzielne przygotowanie przedsiębiorstwa do kontroli podatkowych prowadzonych na nowych zasadach. Omówione zostaną aspekty odpowiedzialności-karnoskarbowej, schematy podatkowe oraz zagadnienia związane ze zwiększeniem bezpieczeństwa finansowego przedsiębiorstwa oraz kadry zarządzającej


 • Nowa ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu


  Pranie brudnych pieniędzy jest coraz bardziej powszechnym zjawiskiem. Ten proceder dotyczy zarówno rynków światowych, jak również Polski oraz Unii Europejskiej. Od 13 lipca 2018 roku weszła w życie nowa ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (ustawa AML), która nałożyła między innymi na profesjonalnych pełnomocników, ale także firmy, przedsiębiorców i wybrane instytucje - szereg obowiązków związanych z AML.


  Na szkoleniu zostaną omówione najważniejsze zagadnienia związane z AML, pozwalające w praktyce na rozpoznanie podmiotów lub transakcji, które mogą budzić wątpliwości związane z praniem brudnych pieniędzy.


 • Planowanie podatkowe a klauzula obejścia prawa. Wybrane aspekty podatkowe związane z wejściem w życie klauzuli obejścia prawa podatkowego.


  Żaden przepis prawny nie zobowiązuje podatników do płacenia podatków w najwyższej możliwej wysokości. Podatnik ma wiele możliwości pozwalających mu na kształtowanie swoich zobowiązań podatkowych w sposób najbardziej optymalny dla siebie. Musi jednak pamiętać, że niektóre działania mogą być uznane przez organy podatkowe za celowe unikanie opodatkowania. Na przestrzeni kilku lat ustawodawca wprowadził szereg mechanizmów mających na celu uszczelnienie systemu podatkowego. Warto więc planując przedsięwzięcia gospodarcze rozważyć, czy działania podatnika mieszczą się w granicach legalnego planowania podatkowego, czy są to już czynności, które celowo służą unikaniu opodatkowania.


  Celem szkolenia jest przekazanie praktycznej wiedzy z zakresu legalnych metod planowania podatkowego - począwszy od wyboru formy prowadzenia działalności podatkowej, po analizę zaawansowanych czynności prawnych. Na szkoleniu zostaną przeanalizowane wybrane struktury optymalizacyjne, krajowe i zagraniczne, wskazane kluczowe ryzyka i aspekty, które podatnicy powinni uwzględniać planując własne przedsięwzięcia biznesowe.

kontakt

Kontakt

Kostiw, Bazylczuk. Legal & Tax s.c.

ul. Ogrodowa 48 lok. 6

00-876 Warszawa

tel. +48 787 787 648
[email protected]

NIP 5272752194

REGON 363104563

KOSTIW, BAZYLCZUK. LEGAL & TAX s.c.

ul. Ogrodowa 48 lok. 6

00-876 Warszawa

tel. +48 787 787 648
[email protected]

NIP 5272752194

REGON 363104563